Najnowsze treści

Panel logowania

Konta zakłada administrator.

Jeśli chcesz mieć możliwość logowania i edycji treści kontaktuj się w tej sprawie z administracją szkoły.

Gościmy

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

wtorek, 06 czerwiec 2017 17:55

Współpraca z Fundacją im. Bronisława Geremka

Napisał 

Informujemy społeczność szkolną, że - Alicja Strzylak, Magda Tofil i Jan Niedziela z klasy IIa gimnazjum przez cały rok szkolny brali udział w warsztatach historycznych organizowanych przez  Fundację im. prof. Bronisława Geremka - "Przez współczesność do historii".

 

Zajęcia odbywały się w siedzibie Fundacji. Na początku roku szkolnego pojechaliśmy na pikinik naukowy. Czytaliśmy oraz analizowanliśmy monografie i teksty naukowe polskich i zagranicznych autorów. Dyskutowaliśmy o ważnych problemach współczesnego świata. Wymienialiśmy się poglądami, a także opiniami na dany temat.

 

W ramach zajęć odbyły się również spotkania z świadkami wydarzeń historycznych - m.in. z Piotrem Andrusieczko, publicystą ukraińskiego pochodzenia, który jako korespondent obserwował wydarzenia na Majdanie i podzielił się swoimi doświadczeniami ze Słowiańska.  Na zakończenie warsztatów uczestnicy przygotowali film pt. "Co dla mnie znaczy być Europejczykiem?".

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych zajęć i zachęcamy uczniów z naszej szkoły do pracy w kolejnych programach Fundacji Centrum im. prof. B. Geremka.

 

Opiekunem naszej grupy w szkole była p. Anna Kryńska.

 

Z poważaniem - Alicja Strzylak

Czytany 419 razy