Najnowsze treści

Panel logowania

Konta zakłada administrator.

Jeśli chcesz mieć możliwość logowania i edycji treści kontaktuj się w tej sprawie z administracją szkoły.

Gościmy

Odwiedza nas 350 gości oraz 0 użytkowników.

niedziela, 06 maj 2018 09:18

VII edycja Gry Miejskiej: "Tajemnice Starego Miasta w Warszawie"

Napisał 

image001

GRA MIEJSKA: „TAJEMNICE STAREGO MIASTA W WARSZAWIE”

W dniu 12-go czerwca 2018 roku – we wtorek o godz. 11.00 odbędzie się na Warszawskiej Starówce VII Edycja Gry Miejskiej: „Tajemnice Starego Miasta w Warszawie”. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas gimnazjalnych i uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi znajdujących się na terenie Warszawy.

Organizatorem gry jest Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Społeczne Gimnazjum nr 4 im. Władysława Grabskiego przy ul. Traktorzystów 16, 02-495 Warszawa.

Gra Miejska: „Tajemnice Starego Miasta w Warszawie” została objęta patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W załączniku znajdą Państwo regulamin gry oraz zaświadczenie – zgodę rodzica bądź opiekuna prawnego na udział dziecka w grze miejskiej.

 

Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy!

NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 25-go MAJA!

Karol Włodarczyk

STO nr 4 w Warszawie

TERMIN: 12.06.2018 r. – Warszawa/Stare i Nowe Miasto

CELE:Gra miejska ma za zadanie upowszechnianie wiedzy na temat historii, architektury i zabytków oraz znanych mieszkańców Warszawy, pokazanie wielokulturowości stolicy oraz zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej. Celem gry jest również zapoznanie uczniów warszawskich gimnazjów i uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi z ciekawymi miejscami na warszawskiej Starówce, zwrócenie ich uwagi na informacje zawarte w nazwach ulic, tablicach pamiątkowych, zapoznanie z ciekawostkami i zagadkami kryjącymi się na nim, odkrycie śladów Powstania Warszawskiego.Gra połączy w sobie elementy wiedzy historycznej, geograficznej, polonistycznej, a także z zakresu historii sztuki. Gra miejska uzupełni realizowany program szkolny na poziomie gimnazjum, a jednocześnie rozszerzy horyzonty wiedzy i zainteresowań uczestników. Gra ma również na celu pokazanie alternatywnych metod nauki, integrację grup młodzieży z różnych szkół oraz zachęcenie uczniów do aktywnego poszukiwania wiedzy i wyciągania własnych wniosków. Warszawskie zabytki, na tle których zostanie przeprowadzona gra miejska, stanowią unikalną lekcję historii i historii sztuki, stwarzają możliwość przeprowadzenia wielu wariantów zadań, a jednocześnie ściśle określają obszar, na którym zostanie zorganizowana gra, gwarantuje nadzór opiekunów. Udział w grze miejskiej umożliwi młodzieży kształtowanie własnej tożsamości poprzez identyfikację z miejscem zamieszkania i jego historią, pozwoli jej kształtować postawy moralne poprzez poznawanie postaw znanych osób związanych z Warszawą.

 

ZGODA NA UDZIAŁ DZIECKA W GRZE MIEJSKIEJ – TAJEMNICE STRAEGO MIASTA - PDF

Regulamin gry miejskiej – Tajemnice Starego Miasta w Warszawie - PDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytany 384 razy