Najnowsze treści

Panel logowania

Konta zakłada administrator.

Jeśli chcesz mieć możliwość logowania i edycji treści kontaktuj się w tej sprawie z administracją szkoły.

Gościmy

Odwiedza nas 252 gości oraz 0 użytkowników.

image001

GRA MIEJSKA: „TAJEMNICE STAREGO MIASTA W WARSZAWIE”

W dniu 12-go czerwca 2018 roku – we wtorek o godz. 11.00 odbędzie się na Warszawskiej Starówce VII Edycja Gry Miejskiej: „Tajemnice Starego Miasta w Warszawie”. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas gimnazjalnych i uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi znajdujących się na terenie Warszawy.

Organizatorem gry jest Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Społeczne Gimnazjum nr 4 im. Władysława Grabskiego przy ul. Traktorzystów 16, 02-495 Warszawa.

Gra Miejska: „Tajemnice Starego Miasta w Warszawie” została objęta patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W załączniku znajdą Państwo regulamin gry oraz zaświadczenie – zgodę rodzica bądź opiekuna prawnego na udział dziecka w grze miejskiej.

 

Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy!

NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 25-go MAJA!

Karol Włodarczyk

STO nr 4 w Warszawie

TERMIN: 12.06.2018 r. – Warszawa/Stare i Nowe Miasto

CELE:Gra miejska ma za zadanie upowszechnianie wiedzy na temat historii, architektury i zabytków oraz znanych mieszkańców Warszawy, pokazanie wielokulturowości stolicy oraz zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej. Celem gry jest również zapoznanie uczniów warszawskich gimnazjów i uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi z ciekawymi miejscami na warszawskiej Starówce, zwrócenie ich uwagi na informacje zawarte w nazwach ulic, tablicach pamiątkowych, zapoznanie z ciekawostkami i zagadkami kryjącymi się na nim, odkrycie śladów Powstania Warszawskiego.Gra połączy w sobie elementy wiedzy historycznej, geograficznej, polonistycznej, a także z zakresu historii sztuki. Gra miejska uzupełni realizowany program szkolny na poziomie gimnazjum, a jednocześnie rozszerzy horyzonty wiedzy i zainteresowań uczestników. Gra ma również na celu pokazanie alternatywnych metod nauki, integrację grup młodzieży z różnych szkół oraz zachęcenie uczniów do aktywnego poszukiwania wiedzy i wyciągania własnych wniosków. Warszawskie zabytki, na tle których zostanie przeprowadzona gra miejska, stanowią unikalną lekcję historii i historii sztuki, stwarzają możliwość przeprowadzenia wielu wariantów zadań, a jednocześnie ściśle określają obszar, na którym zostanie zorganizowana gra, gwarantuje nadzór opiekunów. Udział w grze miejskiej umożliwi młodzieży kształtowanie własnej tożsamości poprzez identyfikację z miejscem zamieszkania i jego historią, pozwoli jej kształtować postawy moralne poprzez poznawanie postaw znanych osób związanych z Warszawą.

 

ZGODA NA UDZIAŁ DZIECKA W GRZE MIEJSKIEJ – TAJEMNICE STRAEGO MIASTA - PDF

Regulamin gry miejskiej – Tajemnice Starego Miasta w Warszawie - PDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do udziału w VI edycji gry miejskiej: „Tajemnice Starego Miasta w Warszawie” zgłosiło się  20 drużyn

z warszawskich gimnazjów. W grze uczestniczyło 100 uczniów.

 

VI edycję gry miejskiej: „Tajemnice Starego Miasta w Warszawie”, nad którą Honorowy Patronat

objął Mazowiecki Kurator Oświaty wygrały ex aequo drużyny

Społecznego  Gimnazjum nr 4 STO w Warszawie

 

w składzie:

                                                                               

1. Maria Paśnicka

2. Bogna Rajewska

3. Karolina Rudzka

4. Karina Szczepanek

5. Antonina Zatyka

oraz

1. Bartosz Chrostowsk

2. Maciej Delert

3. Filip Łojek

4. Maciej Padarz

5. Aleksander Paplicki

6. Jakub Wojciechowski

 

drugie miejsce zajęła drużyna

Społecznego  Gimnazjum nr 4 STO w Warszawie

 

1. Marianna Bednarska
2. Julia Gajewska
3. Weronika Gudaniec
4. Alicja Strzylak

5. Iga Wojtecka

trzecie miejsce zajęła drużyna

Społecznego  Gimnazjum nr 4 STO w Warszawie

  

1. Krzysztof Paczkowski

2. Maksymilian Strzelecki

3. Łukasz Żukowski

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczniom biorącym udział w grze!

Dziękuję uczniom klas pierwszych gimnazjum za pomoc

w przygotowaniu i przeprowadzeniu gry.

Zapraszamy już teraz do wzięcia udziału w kolejnej edycji gry w przyszłym roku szkolnym!

Karol Włodarczyk

W dniu 7-go czerwca 2017 roku odbędzie się  na Warszawskiej Starówce VI Edycja Gry Miejskiej: „Tajemnice Starego Miasta w Warszawie”.

O patronat nad przedsięwzięciem, do którego zaprosiliśmy uczniów warszawskich gimnazjów zwróciliśmy się do Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Karol Włodarczyk

 

TERMIN: 07.06.2017 r.  – Warszawa/Stare i Nowe Miasto

CELE: Gra miejska ma za zadanie upowszechnianie wiedzy na temat historii, architektury i zabytków oraz znanych mieszkańców Warszawy, pokazanie wielokulturowości stolicy oraz zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej. Celem gry jest również zapoznanie uczniów warszawskich gimnazjów z ciekawymi miejscami na warszawskiej Starówce, zwrócenie ich uwagi na informacje zawarte w nazwach ulic, tablicach pamiątkowych, zapoznanie z ciekawostkami i zagadkami kryjącymi się na nim, odkrycie śladów Powstania Warszawskiego. Gra połączy w sobie elementy wiedzy historycznej, geograficznej, polonistycznej, a także z zakresu historii sztuki. Gra miejska uzupełni realizowany program szkolny na poziomie gimnazjum, a jednocześnie rozszerzy horyzonty wiedzy i zainteresowań uczestników. Gra ma również na celu pokazanie alternatywnych metod nauki, integrację grup młodzieży z różnych szkół oraz zachęcenie uczniów do aktywnego poszukiwania wiedzy i wyciągania własnych wniosków. Warszawskie zabytki, na tle których zostanie przeprowadzona gra miejska, stanowią unikalną lekcję historii i historii sztuki, stwarzają możliwość przeprowadzenia wielu wariantów zadań, a jednocześnie ściśle określają obszar, na którym zostanie zorganizowana gra, gwarantuje nadzór opiekunów. Udział w grze miejskiej umożliwi młodzieży kształtowanie własnej tożsamości poprzez identyfikację z miejscem zamieszkania i jego historią, pozwoli jej kształtować postawy moralne poprzez poznawanie postaw znanych osób związanych z Warszawą. 

 

REGULAMIN GRY MIEJSKIEJ  2017 - STO 4.pdf

ZGODA RODZICA NA UDZIAŁ DZIECKA W GRZE MIEJSKIEJ.pdf

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach od 29-go kwietnia do 4-go maja 2016 r. uczniowie klas gimnazjalnych STO nr 4 im. Władysława Grabskiego w Warszawie wzięli udział w wymianie młodzieży polsko-niemieckiej i udali się do szkoły im. Janusza Korczaka w Welzheim pod Stuttgartem, z którą od lat nasza szkoła współpracuje. Program pobytu uczniów w Niemczech był bardzo różnorodny, intensywny i obfitował w wiele atrakcji.

 

Po przybycie do Welzheim spotkaliśmy się z burmistrzem tego miasteczka, a następnie obejrzeliśmy w szkole film dokumentalny z projektu, w którym brali udział uczniowie szkoły w Niemczech pt: ”Carmina Burana”.

 

W sobotę udaliśmy się na całodniową wędrówkę  przez Las Welzheimski do Laufenmühle, gdzie znajduje się placówka prowadzona przez osoby niepełnosprawne – miejsce doświadczeń ludzkich zmysłów.

 

W niedziele uczniowie zostali zaproszeni do rodzin niemieckich, z którymi poznawali zwyczaje tego regionu, atrakcje, muzea i wspólnie spędzali czas wolny.

 

W poniedziałek natomiast uczniowie uczestniczyli w lekcjach w szkole niemieckiej, gdzie z kolegami z Niemiec przygotowywali między innymi kalendarz o Januszu Korczaku na rok 2017. Po południu zaś uczniowie udali się na wędrówkę po Welzheim.

 

W następnym dniu naszego pobytu uczniowie zwiedzali wspólnie Stuttgart, podziwiali panoramę miasta z wieży telewizyjnej i obejrzeli sztukę teatralną pt: „Karuzela”.

 

Dziękujemy nauczycielom i uczniom szkoły im. Janusza Korczaka w Welzheim za serdeczne przyjęcie!

 

Relacja fotograficzna wkrótce.

GRA MIEJSKA

W imieniu uczniów Gimnazjum nr 4 im. Władysława Grabskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Warszawie, Dyrekcji Szkoły oraz własnym chciałbym zaprosić gimnazjalistów z Państwa szkół do udziału w grze miejskiej – Tajemnice Starego Miasta, która odbędzie się w środę, 16-go czerwca 2016 roku o godz. 11.00 w obrębie Warszawskiej Starówki.

 

W tym roku odbędzie się piąta edycja gry, a o honorowy patronat nad imprezą zwróciliśmy się do Mazowieckiego Kurator Oświaty.

W załączniku znajdą Państwo regulamin gry oraz zaświadczenie – zgodę rodzica bądź opiekuna prawnego na udział dziecka w grze miejskiej.

Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy!

 

NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 20 MAJA!

 

Karol Włodarczyk

 

TERMIN: 16.06.2016 r. – Warszawa

CELE: Gra miejska ma za zadanie upowszechnianie wiedzy na temat historii, architektury i zabytków oraz znanych mieszkańców Warszawy, pokazanie wielokulturowości stolicy oraz zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej. Celem gry jest również zapoznanie uczniów warszawskich gimnazjów z ciekawymi miejscami na warszawskiej Starówce, zwrócenie ich uwagi na informacje zawarte w nazwach ulic, tablicach pamiątkowych, zapoznanie z ciekawostkami i zagadkami kryjącymi się na nim, odkrycie śladów Powstania Warszawskiego. Gra połączy w sobie elementy wiedzy historycznej, geograficznej, polonistycznej, a także z zakresu historii sztuki. Gra miejska uzupełni realizowany program szkolny na poziomie gimnazjum, a jednocześnie rozszerzy horyzonty wiedzy i zainteresowań uczestników. Gra ma również na celu pokazanie alternatywnych metod nauki, integrację grup młodzieży z różnych szkół oraz zachęcenie uczniów do aktywnego poszukiwania wiedzy i wyciągania własnych wniosków. Warszawskie zabytki, na tle których zostanie przeprowadzona gra miejska, stanowią unikalną lekcję historii i historii sztuki, stwarzają możliwość przeprowadzenia wielu wariantów zadań, a jednocześnie ściśle określają obszar, na którym zostanie zorganizowana gra, gwarantuje nadzór opiekunów. Udział w grze miejskiej umożliwi młodzieży kształtowanie własnej tożsamości poprzez identyfikację z miejscem zamieszkania i jego historią, pozwoli jej kształtować postawy moralne poprzez poznawanie postaw znanych osób związanych z Warszawą.

 

Zgoda na udział dziecka w Grze Miejskiej – Tajemnice Starego Miasta

Regulamin gry miejskiej – Tajemnice Starego Miasta w Warszawie - V Edycja – rok szkolny 2015/2016

 

 

 

 

 

 • Do udziału w IV edycji gry miejskiej: „Tajemnice Starego Miasta w Warszawie”
 •  zgłosiło się 14 drużyn z warszawskich gimnazjów.
 • W grze uczestniczyło 70 uczniów.

 

 • IV edycję gry miejskiej: „Tajemnice Starego Miasta w Warszawie”, nad którą Honorowy Patronat objął Mazowiecki Kurator Oświaty wygrała drużyna
 • Społecznego  Gimnazjum nr 3 STO w Warszawie
 •  
 • w składzie:
 • 1. Natalia Kotecka
 • 2. Fryderyk Neve
 • 3. Katarzyna Nawrot
 • 4. Julia Sikorska
 • 5. Maciej Łukasik
 •  
 • drugie miejsce zajęła drużyna

 

 • Społecznego Gimnazjum nr 4 im. Władysława Grabskiego STO w Warszawie

 

 • 1. Julia Drewniak
 • 2. Dominika Rymarczyk
 • 3. Karolina Najda
 • 4. Karol Bąkowski

 

 • na podium znalazła się także drużyna z Gimnazjum Integracyjnego
 • nr 29 im. Janusza Korczaka w Warszawie
 •  
 • 1. Aleksandra Flisińska
 • 2. Zuzanna Kaplińska
 • 3. Olga Karpowicz
 • 4. Justyna Marciniak
 • 5. Joanna Świderska

 

 

 • Serdecznie gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczniom biorącym udział w grze!
 • Dziękuję uczniom naszej szkoły za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu gry.
 • Zapraszamy już teraz do wzięcia udziału w kolejnej edycji gry w przyszłym roku szkolnym.
 • Karol Włodarczyk

GRA MIEJSKA - HONOROWY PATRONAT

MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY 

 

 • W dniu 11-go maja 2015 roku Mazowiecki Kurator Oświaty Pani Dorota Sokołowska
 • przyznała Honorowy Patronat IV edycji Gry Miejskiej: „Tajemnice Starego Miasta w Warszawie".

 

HONOROWY PATRONAT

 

KAROL WŁODARCZYK

GRA MIEJSKA: „TAJEMNICE STAREGO MIASTA W WARSZAWIE”

 

W dniu 3-go czerwca 2015 roku odbędzie się  na Warszawskiej Starówce

IV Edycja Gry Miejskiej: „Tajemnice Starego Miasta w Warszawie”.

O patronat nad przedsięwzięciem, do którego zaprosiliśmy uczniów warszawskich

gimnazjów zwróciliśmy się do Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Karol Włodarczyk

TERMIN: 3.06.2015 r.  – Warszawa/Stare i Nowe Miasto

CELE:Gra miejska ma za zadanie upowszechnianie wiedzy na temat historii, architektury i zabytków oraz znanych mieszkańców Warszawy, pokazanie wielokulturowości stolicy oraz zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej. Celem gry jest również zapoznanie uczniów warszawskich gimnazjów z ciekawymi miejscami na warszawskiej Starówce, zwrócenie ich uwagi na informacje zawarte w nazwach ulic, tablicach pamiątkowych, zapoznanie z ciekawostkami i zagadkami kryjącymi się na nim, odkrycie śladów Powstania Warszawskiego.Gra połączy w sobie elementy wiedzy historycznej, geograficznej, polonistycznej, a także z zakresu historii sztuki. Gra miejska uzupełni realizowany program szkolny na poziomie gimnazjum, a jednocześnie rozszerzy horyzonty wiedzy i zainteresowań uczestników. Gra ma również na celu pokazanie alternatywnych metod nauki, integrację grup młodzieży z różnych szkół oraz zachęcenie uczniów do aktywnego poszukiwania wiedzy i wyciągania własnych wniosków. Warszawskie zabytki, na tle których zostanie przeprowadzona gra miejska, stanowią unikalną lekcję historii i historii sztuki, stwarzają możliwość przeprowadzenia wielu wariantów zadań, a jednocześnie ściśle określają obszar, na którym zostanie zorganizowana gra, gwarantuje nadzór opiekunów. Udział w grze miejskiej umożliwi młodzieży kształtowanie własnej tożsamości poprzez identyfikację z miejscem zamieszkania i jego historią, pozwoli jej kształtować postawy moralne poprzez poznawanie postaw znanych osób związanych z Warszawą.

ZGODA RODZICA NA UDZIAL DZIECKA W GRZE MIEJSKIEJ - PDF

REGULAMIN GRY MIEJSKIEJ 2015 - STO4 - PDF

 

 

 

Uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej udali się w dniach od 14-go do 17-go grudnia na wycieczkę do stolicy Saksonii, zwanej również Florencją Północy. W Dreźnie zobaczyliśmy Operę Sempera, Zwinger – uważany za najpiękniejsza barokową budowlę w Niemczech, Galerię Starych Mistrzów z obrazami Rubensa, Rembrandta, Dürera, El Greco, Vermeera, Santiego. Uczniowie zwiedzili również Rezidenzschloss ze skarbcem królewski, kościół NMP, kościół Hofkirche oraz Georgentor. Drugiego dnia wycieczki udaliśmy się do Miśni – kolebki porcelany. W Manufakturze Porcelany braliśmy udział w warsztatach, w których artyści ręcznie modelują słynne wzory na serwisach lub modelarzom, wykonującym figury i dzieła z kruchego materiału. W halach wystawowych zobaczyliśmy słynne serwisy wykonane dla dworów europejskich oraz nowoczesne wyroby. W Miśni byliśmy także na górze zamkowej z Albertsburg i gotycką Katedrą Miśnieńską, skąd podziwialiśmy widoki na okolice i miasto. Codziennie odwiedzaliśmy również różnorodne jarmarki bożonarodzeniowe, związane nieodłącznie w Niemczech z czasem Adwentu. 

 

 

Strona 1 z 3