Najnowsze treści

Panel logowania

Konta zakłada administrator.

Jeśli chcesz mieć możliwość logowania i edycji treści kontaktuj się w tej sprawie z administracją szkoły.

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Zespół Szkół STO poszukuje hotelu na „Piknik Matematyczny” dla młodzieży 11 – 15 lat, grupa będzie liczyła około 62 uczniów oraz 5 osób opieki.

Termin pobytu: 15 i 16 marca 2018 r.

Warunki jakie powinien spełniać obiekt:

Miejsca noclegowe dla około 67 osób w pokojach 2-3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym;

Teren ośrodka przygotowany do pobytu młodzieży: ogrodzony, z boiskami, miejsce na ognisko;

Co najmniej 4 sale konferencyjne z pełnym wyposażeniem multimedialnym;

Basen w obiekcie lub w bliskim sąsiedztwie;

Całodobowa opieka gospodarzy nad grupą;

Wyżywienie: 2 obiady, 1 śniadanie, 1 kolacja;

Przygotowanie do ogniska: drewno, podpałka, herbata z cytryną dla wszystkich uczestników, plastikowe naczynia (kubeczki do gorącego napoju, tacki i sztućce), szpikulce do kiełbasek.

Odległość od Warszawy nie większa niż 70 km.

Oferty proszę składać do dnia 15 lutego 2018 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w formie papierowej Zespół Szkół STO ul. Traktorzystów 16; 02 – 495 Warszawa;

 

 

 

.

 

 

Aktualny plan lekcji dostępny jest tylko w dzienniczku elektronicznym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy w naszej szkole są książkowe mole?

Oczywiście, że tak! Wbrew temu, co się niekiedy słyszy, są jeszcze uczniowie, którzy znakomicie znają drogę do szkolnej biblioteki, cieszą się z książki ofiarowanej pod choinkę i zamiast godzinami lajkować zdjęcia znajomych na Facebooku wybierają towarzystwo książki. Niekoniecznie lektury szkolnej, bo te czytać trzeba a oni - książkowi pożeracze - czytają, bo chcą! Czasami pasja przeradza się w nałóg i wtedy czytają, bo muszą. Ale spokojnie, to jedyny z nałogów, który przynosi wyłącznie korzyści.

W każdej klasie bez problemu znajdziemy mola książkowego. Niekiedy jednego, innym razem pokaźne stadko. Chcemy ich właśnie, książkowych pożeraczy, wypromować, pokazać innym uczniom i postawić za wzór. Może ktoś zachęcony przez kolegę sięgnie po interesującą książkę, może przeczyta cokolwiek poza komentarzami w sieci, może zamiast wlepiać nos w ekran telefonu da się porwać jakiejś ciekawej historii? A potem odkryje, że sam również należy do szkolnego bractwa moli książkowych?

Przygotowaliśmy dla Was program promocyjny. Co promujemy? Czytanie, rzecz jasna. Książek przygodowych, historycznych, obyczajowych, fantastycznych, wszelakich. Takich, jakie sami wybieracie i tych, które Wam polecimy. A przede wszystkim- książek wartościowych.

Jednym słowem- czytajcie!

Małgosia Kamińska

Ania Szczepańska

 

 

PROGRAM: CZY W NASZEJ SZKOLE SĄ KSIĄŻKOWE MOLE?

 

1. Dla kogo?

Program jest przeznaczony dla uczniów klas 0-4. Będzie trwał od listopada do końca roku szkolnego.

 

2. Co trzeba zrobić?

Ogólnie mówiąc: czytać. A potem się tym chwalić.

 

3. Jak przystąpić do programu?

To proste. Czujesz, że jesteś książkowym molem? Nie ukrywaj się. Poproś opiekuna biblioteki o deklarację szkolnego mola książkowego. I już. Teraz możesz przystąpić do programu. Deklaracje do pobrania w czasie godzin pracy biblioteki.

 

4. Co dalej?

Kolejny krok to otrzymanie karty, na której będziesz mógł zbierać pieczątki-punkty, dokładnie tak jak się to robi w marketach. Tyle, że tam musisz najpierw stracić, by coś zdobyć a w naszym programie wręcz przeciwnie- im więcej czytasz, tym więcej zyskujesz. I chodzi nie tylko o punkty, bo przecież: wyobraźnia, słownictwo, bogactwo języka… Ale skoro jesteś molem książkowym, wszystko to już doskonale wiesz.

 

5. Jak mogę otrzymać kartę?

Jest tylko jeden warunek otrzymania karty do zbierania punktów. Przychodzisz do klasy i w kilku zdaniach opowiadasz o książce. Takiej, którą Twoim zdaniem warto przeczytać. Ciekawej, zabawnej albo smutnej. Najnowszej albo wyciągniętej z lamusa. Znanego pisarza albo debiutanta. I już na koncie pojawia się jeden punkt.

 

 

6. W jaki sposób zbieram punkty?

Teraz to już tylko pozostaje czytać, czytać, czytać. Ale żeby inni dostrzegli, jaka to frajda, trzeba ich jeszcze zachęcić. A zatem opowiedzieć albo napisać a może znaleźć jeszcze inny sposób na promocję czytelnictwa. Zatem Ty czytasz, inni się o tym dowiadują a potem zdobywasz punkty.

 

7. Ile punktów mogę zdobyć?

Ile? To zależy od wagi zadania:

 

przeczytałeś ciekawą książkę i opowiedziałeś o niej rówieśnikom - zdobywasz 1 punkt

przeczytałeś ciekawą książkę i napisałeś kilkuzdaniową recenzję lub wykonać rysunek do opublikowania na szkolnej gazetce - zdobywasz 2 punkty

przygotowałeś inną ciekawą inicjatywę związaną z promowaniem czytelnictwa ( np. zorganizowałeś klasowy konkurs znajomości Harrego Pottera albo popołudniowe spotkanie z herbatką i dobrą książką dla swoich rówieśników) –zdobywasz 3 punkty

 

8. Skoro są punkty, muszą być nagrody.

Jasne! Po pierwszym semestrze i na koniec roku uzbierane przez Was punkty wskażą najaktywniejsze w każdej klasie mole książkowe. Najwytrwalsi i najaktywniejsi czytelnicy mogą spodziewać się dyplomów i nagród! Ale żeby było jasne: czytamy nie dla nagrody. Czytamy, bo to lubimy. A nagroda i tak Cię czeka: czytasz, więc będziesz mądrym człowiekiem!

 

 

Gratulujemy Uczniom za wielki wkład pracy i wytrwałości w pokonywaniu kłopotów oraz Nauczycielom za nieustępliwą walkę z młodzieżowym "nie chce mi się" albo z "czy sprawdzian nie może być za tydzień?", Rodzicom za ciągłą chęć wsparcia swoich dzieci, choć czasami nie jest lekko.


Anna Jaskólska

Wyniki egzaminacyjne klas trzecich gimnazjum w procentach 2017
Przedmiot Nasza Szkoła Warszawa Ursus woj. mazowieckie
J. Polski 90,00 79,1 78,8 72,4
Historia 83,30 69,8 68,3 61,8
Matematyka 84,90 61,3 59,3 50,9
Przyrodnicze 76,20 62,3 60,8 54,9
Ang. podst. 98,70 82,9 78,8 71,1
Ang. rozsz. 91,00 68,4 61,5 53,2
Niem. podst 98,10 72 96,9 54,3
Niem. rozsz. 96,00 77,4 91,8 57,3

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona 1 z 26