Najnowsze treści

Panel logowania

Konta zakłada administrator.

Jeśli chcesz mieć możliwość logowania i edycji treści kontaktuj się w tej sprawie z administracją szkoły.

Gościmy

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Z przyjemnością informuję, że w I etapie Dzielnicowej Olimpiady Historycznej wzięło udział 26 uczniów ze Szkoły Podstawowej.

Tematem tegorocznego konkursu jest "Polska pod rządami ostatnich Piastów".

Do II etapu zakwalifikowali się:

Jerzy Ziarno z klasy VIB - 81%

Wiktor Matyszkiewicz z klasy VA - 76%

Julia Zientara z klasy VA - 76%

Joanna Kościelska z klasy VIA - 74%

Łukasz Sulejczak z klasy IVA - 72%

Aleksandra Wardzyńska z klasy IVB - 72%


Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i informuję, że II etap olimpiady jest 16 marca 2012 roku. Zapraszam do ciężkiej pracy!!!
Anna Kryńska.

„Człowiek to brzmi dumnie” – wybieramy PATRONA SZKOŁY

 

   Dziękujemy Państwu za wszystkie zgłoszenia, refleksje i uwagi dotyczące wyboru patrona szkoły.  Nadszedł czas, by dzieci i młodzież włączyli się w działania.

  W najbliższych tygodniach uczniowie wszystkich klas rozpoczną poszukiwania godnego kandydata na PATRONA naszej szkoły. Na różnych lekcjach odbędą się prezentacje, debaty i dyskusje, których efektem będzie wyłonienie kandydatów.

Plan działań

1.      Zgłaszanie kandydatów na forum klas.

2.      Wybór „klasowego” kandydata na patrona szkoły.

3.      Debata organizowana przez Sejmiki szkół: podstawowej i gimnazjum.

4.     Święto szkoły pod hasłem: „Człowiek to brzmi dumnie – wybieramy kandydatów na patrona szkoły”.

                  
             
Zespół nauczycieli koordynujących projekt


  Z przyjemnością zawiadamiam Państwa, że do finału IX Dzielnicowej Olimpiady Historycznej zakwalifikowali się trzej uczniowie naszej szkoły:
 
  • Wiktor Matyszkiewicz - klasa VA
  • Łukasz Sulejczak - klasa IVA
  • Jerzy Ziarno - klasa VIB
Trzeci etap olimpiady odbędzie się w maju w Szkole Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Ursusie.

Anna Kryńska

  
W połowie marca odbyły się finały dwóch dzielnicowych konkursów polonistycznych.

W VIII Dzielnicowej Olimpiadzie Polonistycznej
uczennica naszej szkoły:

Joanna Kościelska z klasy 6a
zajęła II miejsce.



W II Dzielnicowym Konkursie Baśniowym "Baśniomistrz"
dwie uczennice naszej szkoły zdobyły nagrody:

Aleksandra Wardzyńska z klasy 4b zajęła II miejsce

Karolina Ślaska z klasy 4b zdobyła wyróżnienie


Serdecznie gratulujemy

Katarzyna Chałupa
Małgorzata Frączek - Oleksiuk
Beata Swebodzińska

 

Ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

„W kalejdoskopie pamięci – Polska i Polacy w latach 1939–1989”. II edycja: „W kraju czy poza krajem? Dylematy Polaków”

W dniu 2 kwietnia 2012 r. w teatrze „Kamienica” w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu historycznego „W kalejdoskopie pamięci – Polska i Polacy w latach 1939–1989. W kraju czy poza krajem? Dylematy Polaków”. Uroczystość uświetnił występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Konkurs zorganizowało Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej we współpracy z Fundacją Armii Krajowej. Szczegółowe informacje i fotoreportaż z finału konkursu zamieszczone zostały na stronie IPN - konkursy.

 

Finalistą konkursu został Michał Aleksandrowicz - uczeń klasy pierwszej gimnazjum.


Gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu. - Anna Kryńska.

Klasa III gimnazjum wyjeżdża na "zieloną szkołę" do Pragi w dniach 11 - 15 czerwca 2012 roku.

WYCIECZKA DO PRAGI zielona szkoła – klasa III gim.

 Uwaga - zbiórka o godzinie 6.30 na dworcu, wyjazd o godzinie 7.00 z Dworca Autobusowego Metro Wilanowska, powrót w sobotę 16 czrwca o godzinie 9.00 także na przystanek autobusowy Metro Wilanowska!!!

DZIEŃ 1 11.06.2012

Odjazd 07:00 poniedziałek 11 czerwiec – Warszawa, Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska

stanowisko 14 – Polski Bus

przejazd do Pragi

Przyjazd 19:10 poniedziałek 11 czerwiec – Praga [Prague], Ústřední autobusové nádraží Praha Florenc -

Prague

przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 12.06.2012

śniadanie

wjazd Lanovką na wzgórze Petrin

Rochledną – 63,5 metrowa wieża widokowa- praska imitacja paryskiej wieży Eiffela, z której rozciąga się

zapierający dech w piersiach widok na całe miasto.

Strachow – klasztor, taras widokowy na wzgórze Petrin z małą Wieżą Eiffla i Murem Głodowym, Loreta,

Hradczany - Zamek Królewski (z zew.), spacer Złotą Uliczką do wieży Dalibora,

uroczysta zmiana warty przed Pałacem Prezydenckim, Zwiedzanie Zamku Królewskiego i Katedry św.

Wita,

Mała Strana, Kościół św. Mikołaja, Pałac Waldsteina,

Most Karola

spektakl woda – światło – dźwięk Fontanna Krizikova,

obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 3 13.06.2012

Śniadanie

Rynek Starego Miasta, Ratusz z Orlojem, Kościół św. Mikołaja , Pałac Golz-Kińskych, Gotycki Kościół

Marii Panny przed Tynem, pomnik Jana Husa,

Josefov – dzielnica żydowska,

czas wolny do dyspozycji opiekunów

obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 4 14.06.2012

Śniadanie

Nowe Miasto - Plac Wacława, pomnik ofiar komunizmu, Muzeum Narodowe,

Stare Miasto - Obecni Dum, Trakt Królewski , Brama Prochowa, Teatr Stanowy, Karolinum- pierwszy

Uniwersytet w Europie Środkowej,

Żizkov – największy konny pomnik Europy,

obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 5 – 15/16.06.2012

Śniadanie

wykwaterowanie,

Wyszerad – legendarna siedziba czeskieg władcy Kroka, rotunda św. Marcina, kościół św. Piotra i Pawła

czas wolny na zjedzenie posiłku we własnym zakresie

Odjazd 20:40 piątek 15 czerwiec – Praga [Prague], Ústřední autobusové nádraží Praha Florenc - Prague

Przyjazd 09:00 sobota 16 czerwiec – Warszawa, Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska

stanowisko 14

Cena wycieczki przy kursie korony 0,160-0,175 zł

Grupa 15 os + 2 op

815 zł/os oraz 214 zł za bilet na przejazd

Plus koszty: przewodnik miejski (2 * 4 godziny) – 300 kc/os, koszt biletów wstępu 335 Kc(Zamek Praski,

Fontanna), koszt biletów komunikacji miejskiej – ok. 350 kc/os,

Cena obejmuje: noclegi w pokojach 2,3- osobowych zorganizowanych w studia (2 pokoje plus łazienka) w hotelu

**/*** w Pradze, wyżywienie zgodnie z programem, miejsca gratis dla opiekunów, opieka pilota, podatek vat,

ubezpieczenie KL, NNW podczas pobytu zagranicą.

Cena nie zawiera: kosztu biletów wstępu oraz opłaty za usługę przewodnicką zgodnie z informacją w tabeli oraz

przejazdu Warszawa – Praga – Warszawa – w sumie ok. 180 zł (bilety i przewodnik) oraz 130-180 zł przejazd

busem (koszt uzależniony od ilości promocyjnych biletów jakie uda nam się kupić)

www.fokus.waw.pl

Biuro Podróży Fokus tel (22)612-05-17; fax (22)612-04-42

04-148 Warszawa ul. Grochowska 121/125 Wpis do rejestru organizatorów turystyki nr 711

Uwaga! Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dowody osobiste lub paszporty.

Opiekunowie - Anna Kryńska i Agnieszka Zieniewicz. Tel. 694 177 579.



Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów finału Dzielnicowej Olimpiady Historycznej jest uczeń klasy VA -

Wiktor Matyszkiewicz!

Wyróżnienia otrzymali:

Łukasz Sulejczak - klasa IVA
Jerzy Ziarno - klasa VIB

Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej do udziału w konkursie w roku szkolnym 2012/2013.

Tematem X Olimpiady Historycznej bedzie powstanie styczniowe.

Elżbieta Rakoczy, Anna Kryńska

Przypominam: termin wycieczki - 11.06.2012 - 16.06.2012

  • Hotel Golf - cz. Garni, Plzeska 103/215c, 150 00 Praha 5

  • tel. +420 257 217 360

  • wyjazd w poniedziałek  o godz. 7.00 z Warszawy - dworzec Autobusowy Metro Wilanowska, stanowisko 14, Polski Bus

  • przyjazd do Pragi na Ustredni autobusove nadrazi Praha Florenc  - Prague

  • powrót do Warszawy w sobotę o godz. 9.00 na dworzec Autobusowy Metro Wilanowska, stanowisko 14, Polski Bus

  • organizator Biuro Podróży Fokus, Warszawa ul.Grochowska 121/125, tel. 22 612 05 17, odpowiedzialna osoba za organizację - p. Anna Ptak

  • osoby, które nie wpłaciły do mnie 1300 koron czeskich proszone są o oddanie tych pieniędzy przed wyjazdem w czasie zbiórki.

Uwaga: zbiórka jest na Dworcu Autobusowym Metro Wilanowska o godzinie 6.30.

Mój tel. 694 177 579. Proszę o kontakt w każdej ważnej sprawie.

Młodzież musi mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport, kieszonkowe oraz bagaż wg regulaminu przewoźnika (przesyłałam wcześniej fragment regulaminu dotyczący bagażu).

                                                   Do zobaczenia!

Wyniki wyborów do władz Sejmiku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

W dniu 21 września 2012 r. odbyły się wybory do władz Sejmiku Szkoły Podstawowej. Wynik wyborów jest następujący:

 

Prezydent - Wiktor Dobruszek

Wiceprezydent - Ignacy Pańczyk

Członkowie:

     Adam Majczyk

Róża Gugała

Agata Kaczmarek

Jakub Jankiewicz

Jakub Tucharz

Maciej Padarz

Stanisław Kacprzak

 

Wynik wyborów do Sejmiku Gimnazjum:

Prezydent - Joanna Popiołek

Wiceprezydent - Michalina Oleksiuk

Członek - Karolina Koch

Uwaga: do pracy zapraszamy wszystkich SYMPATYKÓW samorządu szkolnego.

 

Komisja Wyborcza: Elżbieta Rakoczy, Sylwia Witek, Małgorzata Gardzina, Anna Kryńska.  

 

Warszawa, 21 września 2012 r.



Z ogromną satysfakcją informuję, że uczennica klasy drugiej gimnazjum,

Michalina Oleksiuk, 

znalazła się w gronie stypendystów Fundacji imienia profesora Bronisława Geremka.

Michalina została przyjęta na "Warsztaty historyczne", które są  programem  kształcenia zdolnych uczniów o zainteresowaniach humanistycznych poprzez program warsztatów i wizyt studyjnych.
Udział w projekcie gratyfikowany jest  wypłatą stypendium.


Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.geremek.pl