Najnowsze treści

Panel logowania

Konta zakłada administrator.

Jeśli chcesz mieć możliwość logowania i edycji treści kontaktuj się w tej sprawie z administracją szkoły.

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że do 3 etapu Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "Brainstorm" zakwalifikowali się wszyscy uczestnicy 2 etapu:

Tomasz Żukowski
Kaja Kobylska
Maciek Mejer

Do 3 etapu przechodzi ogółem 15 uczniów z kilkudziesięciu szkół, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów. Przypominamy,że laureci ostatniego etapu otrzymują dodatkowe punkty na świadectwo, które są brane pod uwagę w systemie rekrutacyjnym do wybranych liceów.
UK_Waving_Flag_Animation.gif

Gratulujemy i trzymamy kciuki za uczestników 3 etapu!

Waldemar Baczyński
Katarzyna Bolesta-Siwek
Anna Głuszczak
Klaudia Piotrowska
Szanowni Państwo,

Poniżej podajemy terminy egzaminów z języka angielskiego w podziale na klasy (poziomy) wraz z miejscem, w którym odbędzie się egzamin. Więcej informacji organizacyjnych będziemy przekazywać Państwu na bieżąco  przez dzienniczek elektroniczny (wyniki testów diagnostycznych, ceny egzaminów, terminy wpłat na konto szkoły, miejsce w którym zostanie zorganizowana sesja egzaminacyjna).

6661_0Y09_PreparationCentreLogo_Horizontal_RGB_72dpi.jpg
klasy 3 SP- egzamin YLE STARTERS - 19.01.2013 (sobota) - szkoła ul.Dzieci Warszawy
klasy 2,3 SP- egzamin YLE STARTERS- maj 2013
klasy 6 SP oraz 1,2 gimnazjum (wybrani uczniowie)- egzamin PET (poziom B1)- 16 maja (czwartek godz. 9.00-15.00)- siedziba Centrum Egzaminacyjnego LANG LTC
klasy 2 i 3 gimnazjum (wybrani uczniowie)- egzamin FCE (poziom B2)- 18,19 maja, egzaminy ustne odbędą się wg indywidualnie przypisanych terminów w terminie między 3 a 19 maja
klasy 4,5 SP (wybrani uczniowie)- egzaminy YLE MOVERS (poziom A1),FLYERS (poziom A2)- 18 maja 2013 (sobota)


Życzymy wielu sukcesów w Nowym Roku 2013,nie tylko edukacyjnych
Zespół Języka Angielskiego

  Zapraszamy chętnych uczniów z klas 3-6 SP oraz 1-3 gimnazjum do udziału w XVI MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI ANGIELSKIEJ "THE MARCH HARE” organizowanym przez Społeczną Szkołę Podstawową i Gimnazjum przy ul. Astronautów, który odbędzie się 16 marca (sobota).Nasza szkoła bierze udział w tym ogólnopolskim konkursie po raz kolejny, co roku nasi uczniowie zdobywają miejsca na podium.

   Szkołę reprezentować może nie więcej niż trzech przedstawicieli jednej szkoły (niezależnie od kategorii) dlatego  po feriach odbędą się eliminacje szkolne. Każdy uczestnik recytuje dwa utwory z kategorii odpowiadającej jego grupie wiekowej, które można pobrać klikając na linki:

 


clip_image002.gif

Kategorie:


Poems for Children – dla uczniów klasy 3 i 4 szkoły podstawowej;

Poems for Young Learners – dla uczniów klasy 5 i 6 szkoły podstawowej;

Zgłoszenia uczniów przyjmują nauczyciele języka angielskiego do dnia 18 stycznia. 

 
Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego

 

Szanowni Państwo,

 

W dniu 19 stycznia (sobota) odbędzie się egzamin z języka angielskiego CAMBRIDGE YLE STARTERS przeznaczony dla uczniów klas 3 SP. Egzamin odbędzie się w szkole przy ulicy Dzieci Warszawy w godzinach 9.00-12.00. Na egzamin przychodzimy 30 minut wcześniej przynosząc ze sobą potrzebne materiały (kredki!). Szczegółowy grafik egzaminów z podziałem na części (słuchanie, czytanie i pisanie, mówienie) został Państwu przesłany dzienniczkiem elektronicznym. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z nauczycielami języka angielskiego uczącymi w klasach trzecich SP.

 6661 0Y09 PreparationCentreLogo Horizontal RGB 72dpi

Listę potrzebnych materiałów zamieszczamy poniżej:

Niezbędnik_YLE_2013.pdf

 

Waldemar Baczyński

Anna Głuszczak

Zespół Języka Angielskiego

Szanowni Państwo,

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze szkolnych imprez w języku angielskim organizowanych w listopadzie oraz grudniu przez Zespół Języka Angielskiego. Zdjęcia oraz artykuły opisujące imprezę znajdują pod odpowiednim linkiem poniżej.

 

GALERIA SAINT ANDREW'S DAY

 

GALERIA CHRISTMAS DAY

 

Waldemar Baczyński

Katarzyna Bolesta-Siwek

Anna Głuszczak

Klaudia Piotrowska

Dzieci w wieku 7-11 lat zapraszamy do udziału w konkursie w języku angielskim pt. "Fancy Dress Party" organizowanym przez Centrum Egzaminacyjne LANG.

 

Zadaniem dzieci jest odpowiedzieć w formie rysunku na maila od kolegi Tomka, który zaprosił Was na swoje przyjęcie karnawałowe. Chętni powinni narysować i podpisać elementy kostiumu, w którym się wybieracie na przyjęcie wg podanego wzoru (hat,coat,gloves,shoes). Z zadaniem można zapoznać się klikając na poniższy link.

 

KONKURS FANCY DRESS PARTY 

 6661 0Y09 PreparationCentreLogo Horizontal RGB 72dpi

 

Konkurs trwa do dnia 21 Lutego. Do wygrania zestaw klocków LEGO! Uwaga: Prace wysyłamy samodzielnie na podany w linku adres.

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy,

Zespół Języka Angielskiego

 

Dzieci w wieku 11-13 lat (poziom KET/PET A2-B1) zapraszamy do udziału w konkursie w języku angielskim pt. "Fancy Dress Party" organizowanym przez Centrum Egzaminacyjne LANG.

Zadaniem dzieci jest odpowiedzieć pisemnie na maila od kolegi Tomka, który zaprasza Was na swoje przyjęcie karnawałowe (długość tekstu to ok. 25 słów). Do pracy pisemnej należy dołączyć rysunek kostiumu w formacie A4, który chcemy założyć na przyjęcie. Z zadaniem można zapoznać się klikając na poniższy link.

 

FANCY DRESS PARTY
POZIOM KET/PET

6661 0Y09 PreparationCentreLogo Horizontal RGB 72dpi

 

Konkurs trwa do dnia 21 Lutego. Do wygrania TABLET! Uwaga: Prace wysyłamy samodzielnie na podany w linku adres.

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy,

Zespół Języka Angielskiego

 

 

 

W ramach projektu Lattitude Global Volunteering w drugim semestrze nauki w naszej szkole na lekcjach angielskiego będzie gościła wolontariuszka z Australii, Stephanie. Stephanie będzie asystententem nauczycieli języka angielskiego w klasach 3-6 SP oraz 1-3 gimnazjum oraz będzie uczestniczyć w konkursach i imprezach szkolnych zaplanowanych w drugim semestrze przez Zespół Języka Angielskiego m.in: 

- przygotowanie do konkursu poezji March Hare

- pomoc przy projekcie Penfriend Club

- pomoc przy imprezie klas 0-3 SP pt "Małe formy teatralne w języku angielskim"

- Easter Day

- Australia Day

 

lattitude

 

Więcej informacji o tym projekcie językowym znajdziecie Państwo klikając na poniższy link:

WOLONTARIUSZE Z AUSTRALII

 

Zespół Języka Angielskiego

 

 

   W nowym semestrze w ramach wolontariatu przebywa w naszej szkole młoda nauczycielka z Australii, Stephanie. Od poniedziałku na lekcjach angielskiego w szkole przy ul.Traktorzystów, oraz od przyszłego tygodnia również w szkole przy ul.Dzieci Warszawy (środa), wolontariuszka asystuje nauczycielom języka angielskiego w ramach zajęć.

 

Kilka słów o sobie:

 

"Hello!

I am writing to introduce myself to you, my name is Stephanie and I am going to be volunteering at STO4 for the next five months. I am 20 years old and come from Adelaide in South Australia. At home I am studying teaching at University and so I am very excited to work with the students here. While I am here I will be helping mainly in English classes and will hopefully get to know the students well. So far I have really enjoyed being in Poland (although it is very cold compared to home!!) and I can’t wait to experience more of the culture and the country! Everyone has been very kind and welcoming and I am looking forward to see what is to come in the next few months."

Stephanie

"Cześć!

Chciałabym  się wam przedstawić.Nazywam się Stephanie i przez następne 5 miesięcy będę wolontariuszką w szkole STO4. Mam 20 lat i pochodzę z Adelaide ze Wschodniej Australii. 

W  Australii  studiuje na uniwersytecie , by później być nauczycielem, więc bardzo się cieszę na pracę z tutejszymi uczniami. Będąc tutaj będę głównie pomagać na lekcjach angielskiego i mam nadzieje, że  też Was dobrze poznam. Dotychczas naprawdę się cieszę się że przebywam w Polsce (choć jest tu bardzo zimno w porównaniu do Australii) i nie mogę się doczekać by dowiedzieć się więcej o kulturze i o tym kraju i tego doświadczyć! Wszyscy są tacy uprzejmi i przyjaźni i już nie mogę się doczekać co będzie się działo w kolejnych miesiącach."

  tekst przetlumaczył:   Aleks z klasy 1 gimnazjum

 

Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego

 

Zdjęcia dostępne w galerii

 

Uczniów w wieku 12-16 lat zapraszamy do udziału w Konkursie Literackim w języku angielskim zorganizowanym przez Cambridge English Language Assessment. Do wygrania fenomenalna nagroda: 2 tygodniowy letni WYJAZD JĘZYKOWY W WIELKIEJ BRYTANII, który odbędzie się w terminie pomiędzy 28.07 a 11.08.2013 r! Nagroda zawiera przelot klasą ekonomiczną, transfery pomiędzy lotniskiem a campusem i z powrotem, zakwaterowanie oraz wszystkie posiłki na miejscu.

 

Aby wziąć udział w konkursie uczniowie muszą opisać jak można przygotować się do egzaminu KET, PET lub FCE for Schools za pomocą telewizji:

 

Describe an idea for using television to prepare for a Cambridge English exam.

 

Prace o długości maksymalnie 200 słów przesyłamy razem z wypełnioną zgodą rodziców/opiekunów W WERSJI ELEKTORNICZNEJ za pomocą formularza (tzw. entry form) na stronie, podanej w linku poniżej:

 

The Competition

 

Termin wysyłania prac: 26 kwietnia 2013 r.

Termin ogłoszenia wyników: 10 maj 2013 r.

 

Życzymy owocnych pomysłów, które pobudzą w Was wenę pisarską!

 

We keep our fingers crossed ,

Waldemar Baczyński
Katarzyna Bolesta-Siwek
Anna Głuszczak
Klaudia Piotrowska

Strona 15 z 15