Najnowsze treści

Panel logowania

Konta zakłada administrator.

Jeśli chcesz mieć możliwość logowania i edycji treści kontaktuj się w tej sprawie z administracją szkoły.

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

 

Szanowni Państwo,
 
   Z radością informujemy, że w XVII finale Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Angielskiej "The March Hare", organizowanego przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 30 oraz Społeczne Gimnazjum nr 5  STO przy ulicy Astronautów 11, nasze uczennice zdybyły czołowe lokaty!
 
I pierwsze miejsce w kategorii 'English Poetry' zajęła Michlina Oleksiuk z klasy 3G
II miejsce w tej samej kategorii zdybyły: Kaja Kobylska oraz Karolina Kacprzy kz klasy 3G
 
W kategoriach 'Poems for Young Learners' oraz 'Poems for Children' nasze uczennice:
Weronika Ślaska ( z klasy 4B), Natalia Lewenko( z klasy 6B) oraz Agata Łojek
(z klasy 3A) uzyskały nagrodę trzeciego stopnia - nagrodę uczestników.
 
Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zgłębiania angielskiej poezji!
 
 march
 
Sam dzień spędzony w bratniej placówce STO należał do bardzo miłych, a to za sprawą dwóch przedstawień teatralnych które przygotowali dla nas uczniowie szkoły podstawowej: 'The Wizard of OZ' and 'The Pancake'.
 
W oczekiwaniu na wiosennego zająca, oddajmy się czytaniu dobrej poezji lub literatury angielskiej!
 
Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego

 

 

Witamy wolontariuszkę z Kanady Mackenzie Dickeson w naszej szkole!

 

mackenzie1

 

Pierwszego dnia po feriach, na lekcjach angielskiego, przedstawiliśmy naszym uczniom nową wolonatriuszkę z Kanady, Mackenzie Dickeson, która będzie nam asystować w zajęciach do końca czerwca 2014. Ten tydzień nauki okazał się bardzo pracowity. Razem z nauczycielami języka angielskiego Mackenzie wysłuchała wierszy uczniów z klas 3-6 SP oraz 1-3 SG w trakcie szkolnych eliminacji do konkursu poezji „March Hare”. Ponadto, nasza wolontariuszka odpowiedziała na nurtujące nas pytania dotyczące Kanady (m.in. jakie zwierzęta żyją w Kanadzie, czy w Kanadzie funkcjonuje stanowisko prezydenta czy premiera?). Dzięki przygotowanej wcześniej prezentacji poznaliśmy jej miasto, rodzinę i zainteresowania. Po zaznajomieniu się z uczniami i nauczycielami oraz z topografią szkoły, Mackenzie przeprowadziła zajęcia kulturoznawcze dotyczące tożsamości narodowej w klasach 1 i 2 SG.

 

Oto krótki list, w którym MacKenzie wita się z całą społecznością szkolną:

 

„Hello! My name is Mackenzie and I am this year’s Lattitude volunteer. I escaped from the ice and snow in Canada to help teach English to Polish students. I am twenty years old and an Anthropology student from the University of Victoria in British Columbia. I have only been in Warsaw for two weeks but I can already tell that I am going to love it here. I am looking forward to teaching and getting to know all of the children!

 

If anyone has any questions about me or about where I live feel free to email me at Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

mackenzie

 

Katarzyna Bolesta-Siwek

Koordynator projektu Lattitude

 

 

   W dniu dzisiejszym odbyły się szkolne eleminacje do XVII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI ANGIELSKIEJ "THE MARCH HARE".

Wśród porannej mgły, w ciszy i skupieniu swoje umiejetności zaprezentowali uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Poziom interpretacji poezji oraz angielska wymowa zachwyciły jury w skład którego wchodzili  nauczyciele języka angielskiego oraz nasza wolantariuszka z Kanady- MacKenzie Dickson.

 

 march hare 2014

 Decyzją jury naszą szkolną społeczność będę reprezentować następujące uczennice:

 

Szkoła Podstawowa:

Agata Łojek, kl. 3

Weronika Ślaska, kl. 4B

Natalia Lewenko, kl. 6B

Gimnazjum:

Karolina Kacprzyk, kl. 3g

Kaja Kobylska, kl. 3g

Michalina Oleksiuk, kl. 3g

Nadmieniamy, że finał konkursu rozpocznie się o godzinie 10.00 w sobotę, 15 marca 2014 r., w budynku Społecznej Szkoły Podstawowej nr 30 i Społecznego Gimnazjum nr 5 w Warszawie przy ul. Astronautów 11. Naszym finalistom życzymy sukcesów oraz trzymamy kciuki!

 

 

Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego

 

   W dniu 28 stycznia, w szkole przy ul.Traktorzystów, zostało zorganizowane spotkanie dotyczące unijnego projektu Comenius pt."Część układanki europejskiej", w którym w latach 2013-2015 uczestniczy nasza szkoła. W trakcie spotkania przekazaliśmy zebranym informacje dotyczące działań uczniów i nauczycieli; przypomnieliśmy cele i zadania projektowe, odpowiadaliśmy na pytania rodziców, mówiliśmy o tym w jaki sposób Państwo możecie aktywnie uczestniczyć w całym przedsięwzięciu.

 

Wszystkie te informacje znajdziecie Państwo w specjalnie przygotowanej prezentacji, która wkrótce pojawi się w zakładce Comenius.

 

Miło nam również ogłosić wygraną naszych uczennic; Anny Draniak oraz Karoliny Koch, których praca plastyczna została wybrana na logo projektu dla wszystkich szkół partnerskich. GRATULUJEMY! Konkurs na logo przebiegał w 3 etapach: szkolnym (na poziomie każdej szkoły partnerskiej), międzynarodowym (na spotkaniu we Francj), gdzie głosowali nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół oraz europejskim (poprzez głosowanie w Internecie na stronie projektu). Pracę naszych uczennic można obejrzeć pod adresem:

 http://comeniuslc.wix.com/european-puzzle

 

W ramach promocji unijnego projektu realizowanego w naszej szkole nawiązaliśmy kontakt z Działem Edukacji w Urzędzie Dzielnicy Ursus. Zapraszamy do wejścia na stronę :

http://www.ursus.warszawa.pl/index.php?dzial=fue


W styczniu oraz lutym 2014 r. uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły przygotowywali tańce oraz piosenki narodowe, wraz z komentarzem dot.strojów, które to przedsięwzięcia zostały nagrane na video. W tej chwili trwają prace nad montażem całości. Ponadto,w ramach zajęć świetlicy oraz języka angielskiego, dzieci stworzyły przepiękne prace plastyczne i krótkie teksty o tematyce karnawału i Walentynek, które możecie Państwo obejrzeć poniżej:

 

 karnawal1

 

karnawal2

 

karnawal3


Dodatkowo, w ramach języka polskiego chętni uczniowie pracowali nad opisem tradycyjnych polskich gier i zabaw podwórkowych np. "szczurek". Teksty te (w formie plakatów lub prezentacji mulitmedialnych) zostaną zabrane na kolejne spotkanie robocze szkół partnerskich, które odbędzie się w kwietniu 2014 r. w Turcji.


Katarzyna Bolesta-Siwek

koordynator projektu UE Comenius

 

XVII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angieskiej

"THE MARCH HARE"

 

   Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że w pierwszym tygodniu nauki po feriach (do dnia 6 marca 2014) odbędą się klasowe eliminacje szkolne w klasach 3 SP oraz 4-6 SP i 1-3 SG w konkursie recytatorskim. Konkurs March Hare zaplanowany jest na 15 marca (sobota godz.10.00), a reprezentować naszą szkołę będzie mogło maksymalnie 3 uczniów z klas 3-6 SP oraz 3 z klas 1-3 SG.

 

   Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie: http://www.astronautow.pl

 

 march

Życzymy powodzenia w trakcie eliminacji szkolnych!

 

Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego

Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, że nasza uczennica z klasy 5a, Róża Gugała, otrzymała wyróżnienie w Konkursie Języka Angielskiego zatytułowanym "An Evening without Electricity." Konkurs zorganizowało Centrum Egzaminacyjne Lang Ltc. W konkursie brały udział dzieci z całej Warszawy. Wszystkim pozostałym uczestnikom z naszej szkoły dziękujemy za zapał i za przepiękne prace językowo-plastyczne.

 

Zwycięskie prace można obejrzeć klikając na link:

 

List Róży

 

Gratulujemy!

Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego

Miło nam powiadomić Państwa o wygranej naszego ucznia Tomka Zukowskiego z klasy 3 gimnazjum w konkursie na stypendium egzaminacyjne z języka angielskiego zatytułowanego "Zdobądź stypendium egzaminacyjne Cambridge". Nasz uczeń otrzyma refundację 50% kosztów egzaminu Cambridge.

 

Tomek musiał odpowiedzieć na pytania konkursowe oraz napisać pracę pisemną, na którą następnie głosowali internauci.

 

Więcej informacji o konkursie znajdziecie Państwo klikajac na link:

 

 

WYGRANA W KONKURSIE

 

GRATULUJEMY TOMKOWI! Zyczymy powodzenia na egzaminie First for Schools (poziom B2), który będziesz pisał na wiosnę :)

 

Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i nauczycieli na spotkanie dot. realizacji projektu Comenius w naszej szkole. Spotkanie odbędzie się 28 stycznia (wtorek) przed Dniem Otwartym o godz. 18.00 w salce reakreacyjnej przy ul.Traktorzystów 16.

 

 logoprogramu

W trakcie spotkania:

 

- przedstawimy zadania uczniów i nauczycieli realizowane w trakcie 1 semestru nauki;
- opowiemy o tym jak rodzice mogą włączyć się w nasze działania;
- zaprezentujemy zwycięskie logo projektu, które zostało wybrane spośród 12 propozycji z 6 szkół partnerskich;
- przedstawimy plany na kolejny semestr roku szkolnegp 2013/2014 oraz regulamin wyjazdu uczniów

 

 


liczę na Państwa zainteresowanie,

Katarzyna Bolesta-Siwek
szkolny lider projektu Comenius zatytułowanego
"A Piece of the European Puzzle"

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych uczniów w wieku 7-11 oraz 11-13 lat do wzięcia udziału w konkursie Centrum egzaminacyjnego Lang LTC , w którym do wygrania są m.in.: vouchery upominkowe o wartości 100 zł. Tegoroczna edycja zimowa konkursu przebiega pod hasłem "An Evening without Electricity". 

 

zapraszamy do zapoznania się z zadaniami  konkursowymi dla:

 

grupy wiekowej 7-11 (YLE)

 

 

grupy wiekowej 11-13 (KET/PET)

 

 

 Więcej informacji o konkursie znajdziecie Państwo pod linkiem:

 

http://www.lang.com.pl/egzaminy-cambridge/dla-szkol-i-partnerow

 

UWAGA: osoby przystępujące do udziału w konkursie razem z pracą ucznia oddaja wypełnioną DRUKOWANYMI LITERAMI kartę zgłoszeniową podpisaną przez rodzica.

 

Karta zgłoszeniowa

 

 

Regulamin konkursu

 

 

Czekamy na prace do 16 stycznia 2014 (nauczycele) do 17 stycznia (wysłamy samodzielnie)

 

zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego

 

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas 3-4 SP, 5-6 oraz 1-3 SG  do udziału w kolejnej edycji konkursu recytatorskiego poezji w języlu angielskim. XVII edycja MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI ANGIELSKIEJ "THE MARCH HARE” odbędzie się  w sobotę, 15 marca 2014 r., w budynku Społecznej Szkoły Podstawowej nr 30 i Społecznego Gimnazjum nr 5 w Warszawie przy ul. Astronautów 11.

 

 march2

 

 

Każdy uczeń wybiera dwa wiersze.

Więcej informacji u nauczycieli języka angielskiego

 

zapraszamy do wspólnej przygody!

Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego